Bestia / Beast, Dania 2011

Całkiem interesujący i krwisty thriller, który poza kilkoma wadami oferuje porcje interesującą rozrywkę. Najpierw o wadach. Troszkę za długo startuje akcja i zanim widzowie sie na dobre wciągną, to juz mamy finałową kulminację. Poza tym w kilku scenach niepotrzebnie twórcy filmu próbują wpływać na nastrój muzyką, a ujęcia i gra aktorów wystarcza.

Do zalet filmu zdecydowanie należą aktorzy grający dwójkę głównych bohaterów: Nicolas Bro, Marijana Jankovic. Postacie są krwiste, intrygujące i wbrew pozorom nie do końca jednoznaczne. Ja dość długo po seansie zastanawiałem się, który z nich jest tytułową bestia. Niby wiadomo bo pada to w dialogach, ale jedyny watek poboczny sugeruje, ze nie do końca...

Przez większą część filmu zastanawiałem się, dlaczego reżyser nadużywa zwolnionych ujęć i widoku komputerowo mieszanych płynów ustrojowych - wydawało mi sie to niepotrzebnym fajerwerkiem. Dopiero zakończenie troszkę to wyjaśnia, ale tak na dobra sprawę dopiero reżyser w rozmowie wytłumaczył skąd to się wzięło. Czyli wyszedł nie aż tak wyraźny przekaz jak sobie to twórca zaplanował.

Moja ocena: 6/10